הפצת תורה

העמותה רואה את עצמה מחויבת להרחבת לימוד התורה, והפצתה, בדרך השווה לכל נפש, מבחירה ומרצון, מתוך חיבור לציבור.

א.    שיעורי תורה בבתי הכנסתבתי הכנסת הם השליחים היום יומיים לציבור הדתי והמסורתי ולכן אנו משתדלים להיות בקשר עם כמה שיותר מהם דרך שיעורים שונים ופעילויות לחיבור איתם.

 

 ב.     כולל "עם הפנים לקהילה"מסגרת לימודית לפנסיונרים בראשות

הרב יחזקאל שטרן, המתקיימת בכל יום מימות השבוע (ראשון – חמישי)

בין השעות 10:00-12:00. כאשר כל יום נפתח בשיעור גמרא ובהמשכו שיעורי תנ"ך אמונה והלכה.

הכולל מתקיים בישיבת ההסדר והשיעורים ניתנים על ידי רבניה.

מוזמנים להצטרף!

הרב יחזקאל שטרן: 054-5987870

 

 ג.      תיבת שאלות ושו"ת במיילזמינים לכל שאלה והתיעצות!
ניתן להתקשר למשרדי העמותה ולבקש לקבוע פגישה עם רבני הישיבה, בנוסף ניתן לשים שאלות בתיבת השאלות בכניסה לבית כנסת הדר או ישירות למייל של הרב יעקב ידיד- ראש הישיבה וראש הגרעין yadid55@gmail.com

 

 ד.     עלון תורני אורות כרמיאל – אחת לשבוע מוציא הגרעין התורני לקראת שבת עלון המחולק בבתי הכנסת בעיר.

העלון כולל בתוכו דברי תורה ודברי הגות, מסלולי טיול בסביבת אזור הגליל והצפון, חידונים לילדים ומעט אקטואליה, והוא אחד מצורות הקשר שבין הקהילה בכרמיאל, והגרעין התורני.

 

 ה.    תלמוד תורה אחר הצהריים לילדים– ילדי בתי הספר מתכנסים במתחם העמותה ללימוד משותף וקבוע אחת לשבוע בצורה חוויתית ומהנה על פי קבוצות גיל.

 

 ו.       מכון בר מצווה– מטרת המכון הינה הכנת הנער ומשפחתו לקראת בר המצווה מתוך מחשבה ותפיסה שלא מדובר באירוע קטן ושולי אלא בתהליך אמיתי של עיצוב הנער ומעברו לחייו הבוגרים עם מסורת ישראל וערכים יהודיים.
ניתן לבחור מסלול שלם עם תכנים של ערכי יסוד ביהדות ומסלול מקוצר של הכנה לקריאה ועוד, ניתן לשלב עלייה לתורה בישיבת ההסדר.

רוצים הכנה ערכית וחוויתית?

הרב רפי פרידמן: 050-8581314

 

ז.       עצרות ושיעורים לקראת חגים ואירועיםלקראת מועדים וחגים, ולקראת אירועים משמעותיים מארגנת העמותה ערבי הכנה, להעמקה ולמשמעות.
מוזמנים להתעדכן בדף העידכונים או בפייסבוק

 

ח.    בית כנסת וקהילת קרן עמי – אורות כרמיאל תומכת בפרוייקטים חברתיים ובין היתר מפתחת את קהילת קרן עמי, הפונה לקהל מגוון, לאותם האנשים המחפשים את מקומם ביהדות.
קרן עמי פתוחה באותו זמן לכיפות סרוגות וחילונים, לרוסים ולחרדים, לישראלים מלידה ולחוצניקים.

הרב משה שטיינברג: 054-5300361

 

ט.    בית מדרש לנשים בימי הקיץ כשכולם בחופשה, מתעורר הצורך אצל נשים רבות לבוא וללמוד. כבר שנים שאנו מפעילים בית מדרש בימי הקיץ, ומשתתפות בו נשים מכל רחבי העיר לימים של למידה ורוח.

  לעיתים מתקיים בית מדרש מעין זה גם בימות השנה אולם זה משתנה בהתאם לצורך וליכולת המלמדים. יש לציין כי בית המדרש פועל בהתנדבות מצד כולם.

 

י.       סדנאות לנשים פעמיים בשנה בחורף ובקיץ מארגן הגרעין התורני סדנאות לנשים בנושאי חינוך ומשפחה. הגרעין מביא מרצים מכל הארץ, לעיתים בשיתוף ארגונים נוספים על מנת להעשיר את ידיעותיהן של ציבור הנשים בנושאים הרלוונטיים לחיי משפחה.

הסדנאות בתשלום ומתקיימות בחדרי שיעורים של ישיבת ההסדר.