מחפש ישיבה? מקומך אתנו!!

ישיבת ההסדר – גבוהה "כרמי-אל"
מזמינה אותך להצטרף לבית המדרש בישיבה המונה כ-50 לומדים.
ראש הישיבה הוא הרב יעקב ידיד
שהגיע לישיבה מישיבת אלון מורה אותה הקים יחד עם הרב אליקים לבנון.

רוצה להיות משמעותי? 

הישיבה מהווה חלק מרכזי בגרעין התורני,  המפיץ תורה ויהדות בעיר כרמיאל ובסביבתה. לאחרונה התחיל מאבק קשה על צביון הגליל בכלל והעיר כרמיאל בפרט בעקבות ניסיונות השתלטות של ערבים על העיר על ידי קניה של דירות בעיר והתבססות שעלולה לגרום לנטישה הדרגתית של יהודים. הגרעין התורני והישיבה נוטלים חלק חשוב ומכריע במאבק זה על הגליל, ומהווים חומה בצורה נגד הערבים.

רוצה להיות תלמיד חכם?

מטרת הישיבה היא שהחבר'ה יצאו לחיים כתלמידי חכמים שפועלים כל אחד בתחומו לפי השקפת עולם תורנית. בישיבה מודעים מאוד להבדלים שבין החבר'ה ולכן יש יחס אישי לכל אחד מהתלמידים, תוכל ללמוד בחברותא עם הרמים ואפי' עם ראש הישיבה. אם תצטרך (וכולם צריכים בשלב הזה) תוכל גם לבקש שיחות אישיות וכך להתקדם הכי הרבה שאתה מסוגל ובקצב הנכון לך. הלימוד בישיבה הוא ברמה גבוהה ורצינית גם בלימודי עיון וגם בבקיאות. אמנם לרוב שמיניסטים בגילך אינם נמצאים ברמה זו אבל בישיבה אנו נעזור לך להתקדם ולהגיע רחוק יותר אפי' ממה שחשבת שאתה מסוגל.

לא רוצה להיסחף עם הזרם?

אתה מן הסתם לא רוצה לאבד את היחודיות שלך ולהיות פשוט אחד כמו כולם. בשביל זה יש את ישיבת כרמיאל, אצלנו בישיבה כל אחד יש לו את היחודיות שלו והכשרונות המיוחדים שלו. אבל את כל הכשרונות האלה צריך לעגן בעולם תורני מוצק ואיתן ולכן בישיבה משקיעים גם בלימודי אמונה ומחשבה באותה חשיבות שבה לומדים גמרא.

אדם לומד במקום שליבו חפץ

כדי שתוכל ללמוד בנחת אתה צריך ממש להרגיש בנוח בישיבה שלך, אצלנו הישיבה היא ממש מקום שבו החבר'ה מרגישים מאוד בביתוכולם שמחים לחזור לישיבה אחרי כל יציאה הביתה. אתה כנראה שואל את עצמך מה יהיו היחסים בינך לבין החבר'ה המבוגרים יותר, אצלנו אתה יכול להיות רגוע כי אצלנו כולם מרגישים חלק ממשפחה אחת גדולה.

ומה עם הצבא

אל תדאג, אצלנו אתה מסודר עד הסוף. ישיבת כרמיאל היא גם ישיבת הסדר וגם ישיבה גבוהה,ככה שבעצם אתה יכול ללמוד ברוגע. כשתחליט שאתה רוצה להתגייס אתה יכול פשוט להתגייס דרך איגוד ישיבות ההסדר (במסלול הסדר) או דרך חוק טל (אם החלטת להתגייס אחרי שיעור ד').הישיבה והרבנים ילוו אותך במשך כל השירות הצבאי וידאגו לך לכל מה שתצטרך, כולל ביקורים וכל דבר אחר שתרצה.

 

בא תראה בעצמך!!

 

לפרטים: אלישיב עמי לנגה 058-4860068
אחראי שבוש"ים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן